MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Szanowni Pacjenci przedstawiamy Wam jeden z licznych efektów naszej pracy.

Wypełnienie kompozytowe -wysoko estetyczne z podbarwionymi bruzdami dla uzyskania naturalnego efektu.

 

Leczenie w takim wypadku wymaga natychmiastowego usunięcia zmienionych chorobowo tkanek, a następnie zaplombowania powstałego w efekcie tego zabiegu ubytku. Kiedyś jako plomb używano amalgamatów, które jednak nie były zbyt estetyczne i nie gwarantowały szczelnego wypełnienia zęba. Dziś zamiast nich stosuje się o wiele lepsze kompozyty stomatologiczne.

Kompozyt stomatologiczny to materiał będący mieszaniną organicznej żywicy i nieorganicznego wypełniacza. Z połączenia tych dwóch składników powstaje substancja o plastycznej, przypominającej modelinę konsystencji, którą wypełnia się ubytek w zębie, a potem utwardza przy użyciu lampy polimeryzacyjnej w celu zapewnienia powstałemu wypełnieniu niezbędnej wytrzymałości i odporności.

kompozyt na zębach jest praktycznie niezauważalny dla osób postronnych i nieodczuwalny dla samego pacjenta, ponieważ kolorystyką, kształtem i fakturą nie różni się od naturalnego szkliwa zdrowej korony