MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

 Ból zęba ogólnie kojarzony jest z czymś negatywnym.

Tymczasem stanowi on cenną informację o tym, że z naszym uzębieniem dzieje się coś złego.

Dlatego kochani nie bagatelizuje takiego objawu ! Od razu umawiajcie się na wizytę celem weryfikacji i leczenia ! Dowiedzmy się zatem jakie są przyczyny oraz rodzaje bólu zęba… Często pytamy Was, jak dzwonicie o to ,, jaki to jest ból ?

Kiedy występuje ? Co pomaga ? Co wzmaga dolegliwości ?” Wiem ze często ciężko wam to Wszytko jednoznacznie ubrać w słowa - ale dla nas ,,dla zespołu medycznego” to bardzo ważne informacje po których możemy zweryfikować problem 😇

Ból może być

:pulsujący,

nagły,

ostry,

ćmiący,

pojawiający się przy gryzieniu,

w kontakcie z zimnym napojem,

a może połączony z gorączką lub obrzękiem twarzy – rodzajów bólu zęba,

podobnie jak przyczyn tego zjawiska, jest wiele. Specjaliści wskazują, że zęby mogą boleć na kilka, a nawet kilkanaście sposobów.

Zdecydowana większość osób kojarzy ból zęba z rozwojem próchnicy i tak najczęściej jest ale Nie tylko.

Ból może pojawiać się podczas:

#spożywania zimnych lub gorących napojów i posiłków,

#spożywania słodyczy,

#spożywania produktów o mocno kwaśnym odczynie, np. kwaśnych owoców czy napojów gazowanych,

#oddychania zimnym powietrzem przez usta.

😖Innym powodem bólu może być Nadwrażliwość zębów. powodowana jest ona przez tzw. recesję dziąseł, czyli stopniowe obniżanie brzegu dziąseł.

😖Pojawiający się ból Samoistny to najczęściej Zapalenie miazgi który możemy zdiagnozować u siebie jeśli ból dokucza nam zwłaszcza podczas przyjmowania pozycji leżącej, a więc najczęściej w porze wieczorowej i nocnej. Dolegliwości bólowe, wynikające z zakażenia miazgi, mogą pojawiać się również podczas spożywania gorących posiłków. Zapalenie miazgi nie zawsze jednak musi być wynikiem rozwoju próchnicy. Często dochodzi do niego na skutek mechanicznego urazu zęba lub niewłaściwie przeprowadzonego leczenia endodontycznego.

😖Jeśli odczuwamy silny ból w miejscu po wyrwaniu zęba, prawdopodobnie doświadczamy schorzenia, które fachowo określane jest jako suchy zębodół. Ból tego typu pojawia się zazwyczaj w ciągu 2-3 dni od ekstrakcji zęba.

😖Jeśli ból sprawia wrażenie, że ząb jest „wysadzany” z zębodołu, może to wskazywać na zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Zazwyczaj towarzyszy temu również ból w okolicy wierzchołkowej zęba. Zapalenie może wyniknąć m.in. z urazu zęba, złamania korzenia lub zwichnięcia korzenia zębowego.

😖Neuralgia nerwu trójdzielnego, potocznie zwana rwą twarzową, to kolejne bolesne schorzenie, które może mieć związek z zębem. Nerw trójdzielny jest najgrubszym, mocno rozgałęzionym nerwem czaszkowym. Ból zęba za każdym razem powinien skłaniać nas do poszukiwania przyczyny i do poczynienia kroków w celu jej usunięcia.

Szybkie skonsultowanie dolegliwości bólowych ze stomatologiem może przynieść nie tylko ulgę w bólu, ale także uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego kochani jeżeli ząb dał Wam się już raz we znaki ale np. Ucichł na pare dni … nie czekajcie na rozwój sytuacji … tylko dzwońcie !

📞 570 270 470 Razem poszukamy przyczyny Twojej dolegliwości !

 
😖😖😖😖😖😖
Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niepokojące ,, chrup” np. Na skórce od chleba ?
Czy zdarzyło Ci się usłyszeć w niejednym gabinecie :,, przykro mi ząb jest nie do odratowania ?!”
Pęknięcie zęba , dlaczego to się zdarza …? Komu najczęściej …? I jak tego uniknąć …

Dla kolejnej z Naszych Pacjentek Święta przyszły szybciej w tym roku:) Mikołaj był bardzo hojny i podarował jej w prezencie promienny uśmiech, którym będzie przez kolejne lata zarażać swoich najbliższych i wszystkich w swoim otoczeniu 

Ząb mądrości to zwyczajowa nazwa ósemki, czyli trzeciego zęba trzonowego, wynikająca z faktu późnego wyrzynania się tych zębów.
Zwykle ma to miejsce w wieku dwudziestu kilku lat.
Często do wyrznięcia zęba wcale nie dochodzi, mówimy wtedy o ósemce zatrzymanej w kości - całkowicie lub częściowo.
Podstawowym źródłem problemów wynikających z posiadania ósemek jest fakt, że są to zęby ewolucyjnie zanikające.
Rozwój cywilizacyjny i przetworzona żywność sprawiają, że zęby nie są już wykorzystywane w takim stopniu jak miało to miejsce u naszych przodków.
 
Badania antropologiczne pokazują, że tysiące lat temu ludzie posiadali zęby dziewiąte, a nawet dziesiąte 🔟!
Dzisiaj stanowią one rzadko spotykaną nieprawidłowość, przyszła natomiast kolej na ósemki.
Kolejne źródło problemów związanych z zębami mądrości wynika z tego, że kształt i rozmiar szczęki i żuchwy jest dziedziczony niezależnie od kształtu, rozmiaru i liczby zębów. Bardzo często zdarza się zatem bardzo niekorzystna dysproporcja, w wyniku której na ósemki nie ma już miejsca. W efekcie ósemki rosną nieprawidłowo powodując stłoczenia lub nawet uszkodzenia sąsiednich zębów lub pozostają w kości jako zęby zatrzymane.
JAK SPRAWDZIĆ CZY MAM ÓSEMKI?
Liczba ósemek jest cechą indywidualną. Można mieć zarówno cztery jak i nie mieć żadnej.
Należy jednak podkreślić, że brak widocznych ósemek w buzi, jak również brak jakichkolwiek dolegliwości z ich strony nie oznacza ich braku w ogóle.
Aby potwierdzić lub wykluczyć posiadanie zębów mądrości każdy pacjent powinien mieć wykonany pantomogram.
W mikrostomart możecie wykonać takie zdjęcie już na pierwszej wizycie .
No ale - USUWAĆ CZY NIE?!?!
Fakt ewolucyjnego zanikania ósemek implikuje szereg negatywnych cech tych zębów:
1. Ósemki są gorzej zmineralizowane, przez co bardziej podatne na próchnicę.
2. Zęby mądrości posiadają nieregularne kształty i bardzo różną liczbę korzeni, których kanały bardzo często są zakrzywione lub zarośnięte, co bardzo utrudnia ewentualne leczenie kanałowe.
3. Ósemki często są nieprawidłowo położone, niekiedy częściowo lub całkowicie zatrzymane w kości.
4. Dalekie położenie ósemek w jamie ustnej powoduje utrudniony dostęp, tym samym utrudnia higienę, jak również leczenie stomatologiczne.
5.Osobniczo zmienna liczba zębów mądrości sprawia, że często ósemka nie ma antagonisty (zęba przeciwstawnego), przez co jest bezużyteczna w zgryzie.
Czy to oznacza, że każdy ząb mądrości jest do usunięcia?
Na pewno nie.
Jeżeli ósemka jest prawidłowo położona i całkowicie wyrznięta, ma ząb przeciwstawny, a tym samym bierze aktywny udział w procesie żucia, nie ma próchnicy lub ma na tyle niewielką, że jej wyleczenie nie będzie stanowiło problemu, to taką ósemkę na pewno warto pozostawić!
Generalnie przed decyzją o ekstrakcji ósemki należy rozważyć wszystkie okoliczności, potencjalne plusy i minusy.
Najwłaściwszym postępowaniem jest profilaktyczne wykonanie pantomogramu ( zdjęcia ) i konsultacja .
W mikrostomart usuwamy zęby mądrości ! Wiec jeśli jeszcze się wahasz przed ekstrakcją lub nie wiesz czy jej potrzebujesz … zapraszamy !
Dzwon 📲 570 270 470

W artykule poniżej prezentujemy Państwu kilka przykładów - z naszej zasobnej biblioteki metamorfoz - tego jak za pośrednictwem stomatologii estetycznej i jej możliwości zmienia się oblicze pacjenta i poprawia komfort jego życia.
Wiele z Pacjentek / Pacjentów nadal boryka się z problemem uśmiechu, który jest dla nich raczej powodem do kompleksów niż wizytówką i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w dzisiejszych czasach, przy zastosowaniu najnowszych zdobyczy stomatologii XXI wieku może szybko, łatwo i bezboleśnie odmienić swój wizerunek na taki jaki sobie tylko wymażą.

Cyfrowe planowanie uśmiechu i technologia CAD/CAM daje możliwości szybkiego i skutecznego zaplanowania uśmiechu najlepiej dopasowanego do pacjenta. Technologia produkcji z dokładnością do 50 mikronów pozwala na stworzenie uzupełnień w sposób bardzo precyzyjny zabezpieczając zęby przed próchnicą wtórną i dokładnie odwzorowując to co zostało wcześniej zaplanowane w komputerze. Nowoczesne ceramiki sprawiają optycznie wrażenie największej naturalności nowych zębów, a lasery stomatologiczne pozwalają na bezbolesne przeprowadzenie koniecznych interwencji chirurgicznych.

Tego typu podejście oraz zastosowanie nawigowanej cyfrowo implantologii stomatologicznej pozwala w wielu przypadkach odtworzyć estetyczny uśmiech u Pacjentów z całkowitym bezzębiem lub uzębieniem szczątkowym w jeden dzień, w trakcie jednego zabiegu, zmniejszając dolegliwości pozabiegowe praktycznie do minimum.

Więcej szczegółach prezentujemy w serii filmów na temat metamorfoz dostępnych na naszym kanale na YouTube linkowanych poniżej:

Odcinek 1 https://www.youtube.com/watch?v=mqQ5SSXlzH4

Odcinek 2 https://www.youtube.com/watch?v=m5Lce-0qV0s

Odcinek 3 - Już w sobotę :)

A jeśli znasz kogoś kto myśli o metamorfozie uśmiechu udostępnij mu ten post. Może akurat rozwiejemy jego wątpliwości lub zmienimy jego życie