MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Kochani ostatnie dwa dni pracy i upragniony urlop przed nami więc przez dłuższy czas nie będzie żadnych zębowych ciekawostek więc dzisiaj coś motywującego:)

Pamiętajcie, ze nigdy nie jest za późno na zmiany, nigdy nie jest tak źle żeby nie dało się tego naprawić. To samo tyczy się zębów i leczenia stomatologicznego. Na co dzień razem z Naszymi Pacjentami mierzymy się z różnymi sytuacjami - zarówno tymi prostszymi jak i tymi trudniejszymi.

Te trudniejsze są wypadkową wielu czynników - choroby próchnicowej, wady zgryzu, patologicznych starć, długotrwałych nieuzupełnionych braków zębowych oraz parafunkcji. Natomiast jedyne czego trzeba by to zmienić to chęci i motywacji Pacjenta, czego nie zabrakło w powyższej sytuacji. Cieszymy się razem z Pacjentem i życzymy jak najwięcej okazji do uśmiechania się:)

Higienistki Ela, Marta, Luiza oraz doktor Marcin po urlopie chętnie poprawią również Twój uśmiech :) A tymczasem zasłużona przerwa...

 

implanty Opole

 

licówki Opole

 

 

która rozwija się pod już założonym wcześniej wypełnieniem. Dlaczego?
Przyczyny mogą być różne, ale najczęstsza z nich to brak zaangażowania w profilaktykę.Pacjenci bardzo często myślą i mówią: "Ale ten ząb już był leczony. To znaczy, że dentysta mi go popsuł?"

Ne, nie popsuł, po prostu stało się to samo co za pierwszym razem. Na skutek nieprawidłowej higieny rozwinęła się próchnica w najsłabszym miejscu czyli na łączniu wypełnienie - ząb.

Jak temu zapobiegać?

Najważniejsze to zrozumieć, że leczenie próchnicy to w głównej mierze właściwa higiena (samo mysie zębów nie wystarcza!), dieta (społeczeństwa afrykańskie mają niższy odsetek ludzi bezzębnych niż Polska) i profilaktyka (profesjonalne wizyty kontrolno - higienizacyjne u higienistek).

W tych trzech aspektach, niestety ale wciąż są w naszym społeczeństwie niedociągnięcia i są to niedopatrzenia edukacyjne.

Pomijam już takie abstrakcje z badań komercyjnych, że 60 procent Polaków nie myje zębów, ale nasze wewnętrzne statystki pokazują że 90 procent nowych Pacjentów nie nitkuje regularnie zębów, a do dentysty przychodzą dopiero jak boli. Boli ząb, który był leczony, więc to na pewno dentysta go zepsuł... Jak się ponownie przeziębimy, toteż mówimy do lekarza, że za pierwszym razem, źle nas wyleczył?

Krótko mówiąc - oczywiście, że mamy coraz lepsze i skuteczniejsze metody leczenia. Wykonujemy coraz trwalsze i estetyczniejsze wypełnienia, stosujemy powiększenie mikroskopu i lasery do opracowania i dezynfekcji ubytków. Tylko po co?

Po co? Przecież są u nas takie dwie: Ela i Marta (higienistki, bohaterki Twoich zębów) co nauczą Cię tak dbać o zęby by się one nie psuły. Ich zadanie jest proste - pilnować by twój uśmiech zawsze był tak ładny jak uśmiech dentysty...

Musisz ich tylko słuchać, a otworzą Ci oczy na wszystkie procesy jakie toczą się w jamie ustnej i które powodują niszczenie zębów, oraz to jak łatwo można im zapobiegać odrobiną czasu i chęci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że próchnicę naprawdę ciężko wyhodować? Potrzebny jest do tego: ząb, cukier, bakterie i czas. Naukowcy w laboratorium mają z tym problem, Pacjenci z nieprawidłowa higiena zrobią to w kilka miesięcy...

Odwiedzaj higienistkę minimum raz na 6 miesięcy i stosuj się do jej zaleceń...

 

stomatologia estetyczna

 

stomatologia estetyczna

Od samego początku działalności staramy się wysyłać do otoczenia i Pacjentów jasny przekaz, że jesteśmy gabinetem zajmującym się leczeniem skomplikowanych przypadków i potrafimy ratować zęby, przez wielu lekarzy kwalifikowane wyłącznie do usunięcia. I to rzeczywiście są sytuacje, w których jesteśmy w stanie pomóc najlepiej, natomiast abyśmy byli w stanie pomóc, Pacjent musi z nami w pełni współpracować i mieć do nas pełne zaufanie, czego przeciwieństwem jest Pacjent z całkowita dentofobią, który trzęsie się na samą myśl słowa dentysta.
 
Oczywiście, że całą naszą prace jesteśmy w stanie wykonać w sposób bezbolesny, stosujemy najnowsze technologie i materiały, robimy wiele rzeczy, do których w wielu gabinetach nie ma możliwości, ale nadal nie jesteśmy w stanie zmienić jednej, podstawowej rzeczy - jesteśmy gabinetem stomatologicznym.
 
Zdarza się więc czasami, że Pacjent z dentofobią, słysząc, że zajmujemy się trudnymi sprawami, który dodatkowo poczyta, że nie używamy wiertła, stosujemy lasery, znieczulenia komputerowe itd. stwierdza, że jest to idealna metoda leczenia dla niego.
 
Otóż nie, bo w naszej pracy w żaden sposób nie ingerujemy w psychikę Pacjenta i pozostaje on w pełnej świadomości. Świadomości tego, że podczas leczenia musi otworzyć usta, musi wyleżeć cierpliwie odpowiednia ilość czasu. pomimo więc faktu, że nic nie boli, że nic się nie dzieje, taki Pacjent pozostaje w stanie ciągłego stresu i niepokoju, co najczęściej kończy się brakiem możliwości właściwego przeprowadzenia procedur leczniczych.
 
Podsumowując dentofobia to zaburzenie, na tle stresowym i jest swojego rodzaju przeciwwskazaniem do leczenia klasycznymi metodami. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest leczenie pod narkozą, z wyłączeniem świadomości. W powyższej sytuacji, tylko wyłączenie świadomości, daje możliwość bezstresowego - zarówno dla Pacjenta jak i lekarza przeprowadzenia procedur.
 
Ponadto opisany Pacjent najczęściej w ogóle nie potrzebuje tego co my oferujemy, czyli zaawansowanej endodoncji, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Potrzebuje natomiast uśmierzenia bólu, wyeliminowania infekcji poprzez ekstrakcję mocno zniszczonych zębów i ich korzeni oraz wykonania najprostszej protetyki celem zapewnienia właściwej funkcji.
 
Nie ma się więc co oszukiwać, ale takim leczeniem się nie zajmujemy. Zanim więc więc stwierdzisz o sobie, ze jesteś "trudnym przypadkiem", zastanów się czy patrzymy na to tymi samymi kategoriami? Jeśli pasujesz do powyższego opisu, jeśli problem leży głęboko w Twojej psychice, to znaczy, że jesteś idealnym kandydatem/kandydatką do leczenia pod narkozą i właśnie takiej kliniki musisz dla siebie poszukać.
 
Jeśli natomiast Twój problem faktycznie polega na tym, że od każdego dentysty słyszysz, że Twojego zęba nie da się uratować albo podejmowane dotychczas leczenie było nieskuteczne (z różnych przyczyn) i oczekujesz najwyższej jakości usług, przeprowadzonych przez kompetentny personel - bezboleśnie i najlepiej jak się da - to jesteśmy do Twoich usług.
 
implanty opole

 

 

 

Tak, właśnie tak:) Wystarczy laser i mikroskop. No dobra nie wystarczy:) Potrzeba jeszcze doświadczonego operatora, wysokiej jakości materiałów, cierpliwości, dokładności, precyzji i co równie ważne zaangażowanej asysty, która wspomaga proces leczenia na każdym jego etapie, od przygotowania do zabiegu poczynając, przez czynna pomoc podczas pracy na dokumentacji fotograficznej kończąc:)

A efekty współpracy na zdjęciach:)

 

 

Skutreczność leczenia kanałowego podmikroskopem z zastosowaniem lasera Er:YAG i Nd:YAG (Fotona Lightwalker) jest na tyle wysoka, że możemy śmiało powiedzieć, że w zasadzie możemy śmiało powiedzieć, że każdy ząb nadający się technicznie do odbudowy jesteśmy w stanie uratować. Aktywacja środków dezynfekujących laserem Er:YAG pozwala oczyścić i wypełnić nawet najdalsze i najtrudniej dostępne odgałęzienia systemu kanałowego, a światło lasera Nd:YAG zabija wszystkie drobnoustroje jakie mogły się tam zagnieździć (łącznie z wnętrzem struktury zębinowej). Bo njajlepszy implant to własny ząb!

leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

implanty Opole