MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Leczenie zachowawcze jest kolejnym po higienizacji i profilaktyce elementem leczenia kompleksowego.Właściwie przeprowadzone pozwala ochronić ząb przed koniecznością leczenia kanałowego. W gabinecie stomatologicznym Mikrostomart zwracamy uwagę na wiele aspektów leczenia. Poza widoczną na zdjęciach estetyką i naturalnością rekonstrukcji dążymy do tego by wykonana przez nas praca jak najwierniej odtwarzała anatomię fizjologię i funkcję narządu życia, co widać nawet w najmniejszych rekonstrukcjach.

implanty Opole

 

Korony porcelanowe

 

 

leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

 

 

Oby pogoda zachęcała do jak najczęstszego uśmiechania się tego lata:)

Prezentowany przypadek wymagał interdyscypolinarnego podejścia do tematu - począwszy od leczenia ortodontycznego (za współpracę i przeprowadzenie którego dziękujemy Pani doktor Annie Stefaniak), poprzez leczenie chirurgiczne (korektę uśmiechu dziąsłowego - tzw. gummy smile poprzez gingiwektomię laserową), implantologiczne (uzupełnienie wrodzonego braku zawiązków zębowych), oraz protetyczne (licówki ceramiczne, za wykonanie których dziękujemy Pani Izabeli Krzemień), na działaniach profilaktycznych naszych higienistek (wybielanie i piaskowanie) kończąc.

Pacjentce życzymy wszystkiego dobrego i jak najwięcej okazji do uśmiechania się:)

Zespół Mikrostomart (Ela, Luiza, Marta i Marcin)

 

implanty Opole

 

protetyk Opole

 

licówki opole

 

implanty Opole

 

implanty zębówe

Nasi Pacjenci doceniają nas za staranność i przykładanie wagi do szczegółów, nawet w najprostszych czynnościach. Ci którzy nas nie znają, często zastanawiają się czym różnią się nasze wypełnienia od klasycznych? Odpowiadamy:

1. Zawsze wykonywane są w powiększeniu mikroskopu
2. Zawsze wykonywane są w izolacji koferdamem dzięki czemu jest praktycznie pewne, że wszystkie procedury zostały dopełnione. Jeden Pacjent zażartował kiedyś, że "prędzej wyleci ząb jak wypełnienie" :)
3. Nie wiercimy tylko usuwamy próchnicę laserem.
4. Wypełnienie wygląda jak ząb, więc go nie widać:)

Nasz zespół: higienistki Ela, Luiza, Marta i doktor Marcin chętnie zademonstrują róźnicę:)

 

leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kochani ostatnie dwa dni pracy i upragniony urlop przed nami więc przez dłuższy czas nie będzie żadnych zębowych ciekawostek więc dzisiaj coś motywującego:)

Pamiętajcie, ze nigdy nie jest za późno na zmiany, nigdy nie jest tak źle żeby nie dało się tego naprawić. To samo tyczy się zębów i leczenia stomatologicznego. Na co dzień razem z Naszymi Pacjentami mierzymy się z różnymi sytuacjami - zarówno tymi prostszymi jak i tymi trudniejszymi.

Te trudniejsze są wypadkową wielu czynników - choroby próchnicowej, wady zgryzu, patologicznych starć, długotrwałych nieuzupełnionych braków zębowych oraz parafunkcji. Natomiast jedyne czego trzeba by to zmienić to chęci i motywacji Pacjenta, czego nie zabrakło w powyższej sytuacji. Cieszymy się razem z Pacjentem i życzymy jak najwięcej okazji do uśmiechania się:)

Higienistki Ela, Marta, Luiza oraz doktor Marcin po urlopie chętnie poprawią również Twój uśmiech :) A tymczasem zasłużona przerwa...

 

implanty Opole

 

licówki Opole

 

 

Próchnica rozwija się pod już założonym wcześniej wypełnieniem. Dlaczego tak się dzieje?
Przyczyny mogą być różne, ale najczęstsza z nich to brak zaangażowania w profilaktykę. Pacjenci bardzo często myślą i mówią: "Ale ten ząb już był leczony. To znaczy, że dentysta mi go popsuł?"

Nie, nie popsuł, po prostu stało się to samo co za pierwszym razem. Na skutek nieprawidłowej higieny rozwinęła się próchnica w najsłabszym miejscu czyli na łączniu wypełnienie - ząb.

Jak zapobiegać próchnicy wtórnej?

Najważniejsze to zrozumieć, że leczenie próchnicy to w głównej mierze właściwa higiena (samo mysie zębów nie wystarcza!), dieta (społeczeństwa afrykańskie mają niższy odsetek ludzi bezzębnych niż Polska) i profilaktyka (profesjonalne wizyty kontrolno - higienizacyjne u higienistek).

W tych trzech aspektach, niestety ale wciąż są w naszym społeczeństwie niedociągnięcia i są to niedopatrzenia edukacyjne.

Pomijam już takie abstrakcje z badań komercyjnych, że 60 procent Polaków nie myje zębów, ale nasze wewnętrzne statystki pokazują że 90 procent nowych Pacjentów naszego gabinetu stomatologicznego nie nitkuje regularnie zębów, a do dentysty przychodzą dopiero jak boli. Boli ząb, który był leczony, więc to na pewno dentysta go zepsuł... Jak się ponownie przeziębimy, to też mówimy do lekarza, że za pierwszym razem, źle nas wyleczył?

Krótko mówiąc - oczywiście, że mamy coraz lepsze i skuteczniejsze metody leczenia. Wykonujemy coraz trwalsze i estetyczniejsze wypełnienia, stosujemy powiększenie mikroskopu i lasery do opracowania i dezynfekcji ubytków. Tylko po co?

Po co? Przecież są u nas takie dwie: Ela i Marta (higienistki, bohaterki Twoich zębów) co nauczą Cię tak dbać o zęby by się one nie psuły. Ich zadanie jest proste - pilnować by twój uśmiech zawsze był tak ładny jak uśmiech dentysty...

Musisz ich tylko słuchać, a otworzą Ci oczy na wszystkie procesy jakie toczą się w jamie ustnej i które powodują niszczenie zębów, oraz to jak łatwo można im zapobiegać odrobiną czasu i chęci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że próchnicę naprawdę ciężko wyhodować? Potrzebny jest do tego: ząb, cukier, bakterie i czas. Naukowcy w laboratorium mają z tym problem, Pacjenci z nieprawidłowa higiena zrobią to w kilka miesięcy...

Odwiedzaj higienistkę minimum raz na 6 miesięcy i stosuj się do jej zaleceń...

 

stomatologia estetyczna

 

stomatologia estetyczna