MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

1. Gdy posiada znamiona zużycia:

- kruszy się
- jest nieszczelne
- rozwinęła się przy nim próchnica wtórna
- wypadło :)

2. Gdy zostało nieprawidłowo wykonane:

- posiada nawisy (utrudnia oczyszczanie)
- nie odtwarza punktów stycznych (sprzyja zaleganiu resztek pokarmowych)
- brak odpowiedniej adaptacji wypełnienia do brzegów ubytku (szczeliny, pęcherzyki powietrza)
- popełniono błędy proceduralne podczas zakładania wypełnienia (ząb jest wrażliwy na bodźce)
- wypełnienie wykonano z niewłaściwych wskazań (zbyt rozległy ubytek, który kwalifikuje zęba do odbudowy protetycznej - korona, nakład)

Podpunkt ostatni jest jednym z ważniejszych i często bagatelizowanych. Jeśli rozległość ubytku przekracza wartości krytyczne zęba należy odbudować protetycznie, nie zachowawczo. Odbudowanie go wypełnieniem niesie za zęba duże ryzyko urazu mechanicznego!

PS. Nie ma czegoś takiego jak "WZMOCNIENIE ZĘBA WŁÓKNEM SZKLANYM". Jest to jeden z powszechniejszych mitów w stomatologii. Zacementowanie włókna szklanego nie wzmacnia zęba! Preparacja pod włókno szklane wręcz go osłabia!

Jeśli masz "zęba odbudowanego na włóknie szklanym", nieokoronowanego to wiedz, że jest on najbardziej narażony na urazy mechaniczne...