MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

która rozwija się pod już założonym wcześniej wypełnieniem. Dlaczego?
Przyczyny mogą być różne, ale najczęstsza z nich to brak zaangażowania w profilaktykę.Pacjenci bardzo często myślą i mówią: "Ale ten ząb już był leczony. To znaczy, że dentysta mi go popsuł?"

Ne, nie popsuł, po prostu stało się to samo co za pierwszym razem. Na skutek nieprawidłowej higieny rozwinęła się próchnica w najsłabszym miejscu czyli na łączniu wypełnienie - ząb.

Jak temu zapobiegać?

Najważniejsze to zrozumieć, że leczenie próchnicy to w głównej mierze właściwa higiena (samo mysie zębów nie wystarcza!), dieta (społeczeństwa afrykańskie mają niższy odsetek ludzi bezzębnych niż Polska) i profilaktyka (profesjonalne wizyty kontrolno - higienizacyjne u higienistek).

W tych trzech aspektach, niestety ale wciąż są w naszym społeczeństwie niedociągnięcia i są to niedopatrzenia edukacyjne.

Pomijam już takie abstrakcje z badań komercyjnych, że 60 procent Polaków nie myje zębów, ale nasze wewnętrzne statystki pokazują że 90 procent nowych Pacjentów nie nitkuje regularnie zębów, a do dentysty przychodzą dopiero jak boli. Boli ząb, który był leczony, więc to na pewno dentysta go zepsuł... Jak się ponownie przeziębimy, toteż mówimy do lekarza, że za pierwszym razem, źle nas wyleczył?

Krótko mówiąc - oczywiście, że mamy coraz lepsze i skuteczniejsze metody leczenia. Wykonujemy coraz trwalsze i estetyczniejsze wypełnienia, stosujemy powiększenie mikroskopu i lasery do opracowania i dezynfekcji ubytków. Tylko po co?

Po co? Przecież są u nas takie dwie: Ela i Marta (higienistki, bohaterki Twoich zębów) co nauczą Cię tak dbać o zęby by się one nie psuły. Ich zadanie jest proste - pilnować by twój uśmiech zawsze był tak ładny jak uśmiech dentysty...

Musisz ich tylko słuchać, a otworzą Ci oczy na wszystkie procesy jakie toczą się w jamie ustnej i które powodują niszczenie zębów, oraz to jak łatwo można im zapobiegać odrobiną czasu i chęci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że próchnicę naprawdę ciężko wyhodować? Potrzebny jest do tego: ząb, cukier, bakterie i czas. Naukowcy w laboratorium mają z tym problem, Pacjenci z nieprawidłowa higiena zrobią to w kilka miesięcy...

Odwiedzaj higienistkę minimum raz na 6 miesięcy i stosuj się do jej zaleceń...

 

stomatologia estetyczna

 

stomatologia estetyczna