MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Próchnica rozwija się pod już założonym wcześniej wypełnieniem. Dlaczego tak się dzieje?
Przyczyny mogą być różne, ale najczęstsza z nich to brak zaangażowania w profilaktykę. Pacjenci bardzo często myślą i mówią: "Ale ten ząb już był leczony. To znaczy, że dentysta mi go popsuł?"

Nie, nie popsuł, po prostu stało się to samo co za pierwszym razem. Na skutek nieprawidłowej higieny rozwinęła się próchnica w najsłabszym miejscu czyli na łączniu wypełnienie - ząb.

Jak zapobiegać próchnicy wtórnej?

Najważniejsze to zrozumieć, że leczenie próchnicy to w głównej mierze właściwa higiena (samo mysie zębów nie wystarcza!), dieta (społeczeństwa afrykańskie mają niższy odsetek ludzi bezzębnych niż Polska) i profilaktyka (profesjonalne wizyty kontrolno - higienizacyjne u higienistek).

W tych trzech aspektach, niestety ale wciąż są w naszym społeczeństwie niedociągnięcia i są to niedopatrzenia edukacyjne.

Pomijam już takie abstrakcje z badań komercyjnych, że 60 procent Polaków nie myje zębów, ale nasze wewnętrzne statystki pokazują że 90 procent nowych Pacjentów naszego gabinetu stomatologicznego nie nitkuje regularnie zębów, a do dentysty przychodzą dopiero jak boli. Boli ząb, który był leczony, więc to na pewno dentysta go zepsuł... Jak się ponownie przeziębimy, to też mówimy do lekarza, że za pierwszym razem, źle nas wyleczył?

Krótko mówiąc - oczywiście, że mamy coraz lepsze i skuteczniejsze metody leczenia. Wykonujemy coraz trwalsze i estetyczniejsze wypełnienia, stosujemy powiększenie mikroskopu i lasery do opracowania i dezynfekcji ubytków. Tylko po co?

Po co? Przecież są u nas takie dwie: Ela i Marta (higienistki, bohaterki Twoich zębów) co nauczą Cię tak dbać o zęby by się one nie psuły. Ich zadanie jest proste - pilnować by twój uśmiech zawsze był tak ładny jak uśmiech dentysty...

Musisz ich tylko słuchać, a otworzą Ci oczy na wszystkie procesy jakie toczą się w jamie ustnej i które powodują niszczenie zębów, oraz to jak łatwo można im zapobiegać odrobiną czasu i chęci. Zdajesz sobie sprawę z tego, że próchnicę naprawdę ciężko wyhodować? Potrzebny jest do tego: ząb, cukier, bakterie i czas. Naukowcy w laboratorium mają z tym problem, Pacjenci z nieprawidłowa higiena zrobią to w kilka miesięcy...

Odwiedzaj higienistkę minimum raz na 6 miesięcy i stosuj się do jej zaleceń...

 

stomatologia estetyczna

 

stomatologia estetyczna