MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Ze względu na obecną sytuację związaną z Koronawirusem, wiele osób odczuwa lęk przed kontaktami z innymi ludźmi oraz przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Być może niebawem nastawienie społeczeństwa ulegnie zmianie, gdyż powoli rozpoczynana jest akcja szczepienna.

 

Kiedy w marcu 2020 roku pojawiły się pierwsze symptomy Koronawirusa w Polsce, pojawiły się pierwsze obostrzenia, których musieliśmy się trzymać. Natomiast nie jest to pierwszy wirus, z którym w ciągu swojego życia mieliśmy, mamy, czy będziemy mieli styczność.

Wirusy, bakterie i inne patogeny istniały zanim jeszcze na świecie pojawili się pierwsi ludzie, a gabinety stomatologiczne, na długo przed pandemią, były doskonale przygotowane na rozprzestrzenianie się wszelkich drobnoustrojów. Osoby pracujące w placówkach stomatologicznych są osobami najbardziej narażonymi na wszelkiego rodzaju czynniki infekcyjne ponieważ mają bezpośredni, bliski kontakt z pacjentem. Dodatkowo na skutek ich pracy generowane są wszelkiego rodzaju aerozole, w których czynniki infekcyjne są rozprzestrzeniane na najbliższą okolicę i oni w środowisku tych czynników infekcyjnych cały czas pracują.

Choć na początku niewiele wiedzieliśmy na temat tego nowo odkrytego wirusa, z biegiem czasu zakres naszej wiedzy na jego temat zaczął się poszerzać. W tym momencie wydaje się nam, że stosowane przez nas (lekarzy dentystów) środki ochrony osobistej oraz procedury bezpieczeństwa, są w zupełności wystarczające. W związku z tym gabinet stomatologiczny jest relatywnie bezpiecznym miejscem ponieważ pacjent ma kontakt głównie z dwiema osobami (lekarz oraz pomoc stomatologiczna), a osoby pracujące w gabinecie stomatologicznym od samego początku używają różnych środków ochrony osobistej (rękawiczki i maseczki  oraz sposób ich użycia nie są nowością). Co więcej, gabinet stomatologiczny zawsze jest przygotowywany tak, jakby miałby być w nim przyjmowany pacjent zakażony jakimkolwiek wirusem, pojawiający się z różnymi patogenami. Głównie spowodowane jest to tym, że sam pacjent w momencie uzupełniania karty informacyjnej na swój temat, może o tym zwyczajnie nie wiedzieć, a my z założenia jesteśmy na to przygotowani aby chronić siebie, swoich bliskich oraz pacjentów pojawiających się w naszym gabinecie. 

Oprócz tego, na czas pandemii zmieniliśmy zakres działania poczekalni dla pacjentów. Pacjenci w momencie rejestracji są informowani aby przychodzić na swoje wizyty punktualnie (bez wyprzedzenia) oraz bez osób towarzyszących aby możliwie ograniczyć kontakty miedzy pacjentami, którzy wychodzą a wizyty, a tymi którzy czekają na przyjęcie. Wszystko to spowodowane jest dbałością o ich komfort oraz zdrowie.

Osoby chore i osoby z grupy wysokiego ryzyka zakażenia prosimy o pozostanie w domach, jednak cała reszta populacji nie powinna się obawiać wizyty w gabinetach stomatologicznych.

Chętnych zapraszamy do obejrzenia filmu na ten temat