MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Ze względu na obecną sytuację związaną z Koronawirusem, wiele osób odczuwa lęk przed kontaktami z innymi ludźmi oraz przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Być może niebawem nastawienie społeczeństwa ulegnie zmianie, gdyż powoli rozpoczynana jest akcja szczepienna.

 

Kiedy w marcu 2020 roku pojawiły się pierwsze symptomy Koronawirusa w Polsce, pojawiły się pierwsze obostrzenia, których musieliśmy się trzymać. Natomiast nie jest to pierwszy wirus, z którym w ciągu swojego życia mieliśmy, mamy, czy będziemy mieli styczność.

Wirusy, bakterie i inne patogeny istniały zanim jeszcze na świecie pojawili się pierwsi ludzie, a gabinety stomatologiczne, na długo przed pandemią, były doskonale przygotowane na rozprzestrzenianie się wszelkich drobnoustrojów. Osoby pracujące w placówkach stomatologicznych są osobami najbardziej narażonymi na wszelkiego rodzaju czynniki infekcyjne ponieważ mają bezpośredni, bliski kontakt z pacjentem. Dodatkowo na skutek ich pracy generowane są wszelkiego rodzaju aerozole, w których czynniki infekcyjne są rozprzestrzeniane na najbliższą okolicę i oni w środowisku tych czynników infekcyjnych cały czas pracują.

Choć na początku niewiele wiedzieliśmy na temat tego nowo odkrytego wirusa, z biegiem czasu zakres naszej wiedzy na jego temat zaczął się poszerzać. W tym momencie wydaje się nam, że stosowane przez nas (lekarzy dentystów) środki ochrony osobistej oraz procedury bezpieczeństwa, są w zupełności wystarczające. W związku z tym gabinet stomatologiczny jest relatywnie bezpiecznym miejscem ponieważ pacjent ma kontakt głównie z dwiema osobami (lekarz oraz pomoc stomatologiczna), a osoby pracujące w gabinecie stomatologicznym od samego początku używają różnych środków ochrony osobistej (rękawiczki i maseczki  oraz sposób ich użycia nie są nowością). Co więcej, gabinet stomatologiczny zawsze jest przygotowywany tak, jakby miałby być w nim przyjmowany pacjent zakażony jakimkolwiek wirusem, pojawiający się z różnymi patogenami. Głównie spowodowane jest to tym, że sam pacjent w momencie uzupełniania karty informacyjnej na swój temat, może o tym zwyczajnie nie wiedzieć, a my z założenia jesteśmy na to przygotowani aby chronić siebie, swoich bliskich oraz pacjentów pojawiających się w naszym gabinecie. 

Oprócz tego, na czas pandemii zmieniliśmy zakres działania poczekalni dla pacjentów. Pacjenci w momencie rejestracji są informowani aby przychodzić na swoje wizyty punktualnie (bez wyprzedzenia) oraz bez osób towarzyszących aby możliwie ograniczyć kontakty miedzy pacjentami, którzy wychodzą a wizyty, a tymi którzy czekają na przyjęcie. Wszystko to spowodowane jest dbałością o ich komfort oraz zdrowie.

Osoby chore i osoby z grupy wysokiego ryzyka zakażenia prosimy o pozostanie w domach, jednak cała reszta populacji nie powinna się obawiać wizyty w gabinetach stomatologicznych.

Chętnych zapraszamy do obejrzenia filmu na ten temat