MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Ostatnio było kilka słów o najmłodszych ale przecież dzieci rosną tak szybko :)

 

Po skończeniu pierwszego roku, należy zacząć wprowadzać u dzieci pierwszą szczoteczkę do zębów oraz pastę. Pamiętajmy jednak żeby pierwsze momenty ze szczotkowaniem przybrały formę zabawy z dzieckiem aby nie zrazić malucha. Dziecko nie jest wtedy jeszcze w stanie samodzielnie korzystać ze szczoteczki, ani wykonywać pewnych ruchów rękami, dlatego bardzo ważna jest aktywna obecność rodzica lub opiekuna.

 

Jaką pastę wybrać?

Stojąc w sklepie przed półką, na której znajduje się tak wiele produktów do higieny jamy ustnej dzieci, trudno jest nam wybrać ten odpowiedni, najlepiej dopasowany.

Nie sugerujmy się wiekiem zapisanym na opakowaniu ale stężeniem fluoru zawartym w paście (tę informację znajdziemy zazwyczaj z tyłu opakowania). Podczas wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym, higienistka pomoże dobrać odpowiednie stężenie fluoru oraz wyznaczy terminy wizyt kontrolnych.


Jaką ilość pasty należy nakładać na szczoteczkę?

Dzieciom do trzeciego roku życia wystarczy odrobina pasty wielkości ziarenka grochu. Należy natomiast zwrócić szczególną uwagę na systematyczność. Zęby dzieci również myjemy dwa razy dziennie, każdego dnia.