MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Ostatnio było kilka słów o najmłodszych ale przecież dzieci rosną tak szybko :)

 

Po skończeniu pierwszego roku, należy zacząć wprowadzać u dzieci pierwszą szczoteczkę do zębów oraz pastę. Pamiętajmy jednak żeby pierwsze momenty ze szczotkowaniem przybrały formę zabawy z dzieckiem aby nie zrazić malucha. Dziecko nie jest wtedy jeszcze w stanie samodzielnie korzystać ze szczoteczki, ani wykonywać pewnych ruchów rękami, dlatego bardzo ważna jest aktywna obecność rodzica lub opiekuna.

 

Jaką pastę wybrać?

Stojąc w sklepie przed półką, na której znajduje się tak wiele produktów do higieny jamy ustnej dzieci, trudno jest nam wybrać ten odpowiedni, najlepiej dopasowany.

Nie sugerujmy się wiekiem zapisanym na opakowaniu ale stężeniem fluoru zawartym w paście (tę informację znajdziemy zazwyczaj z tyłu opakowania). Podczas wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym, higienistka pomoże dobrać odpowiednie stężenie fluoru oraz wyznaczy terminy wizyt kontrolnych.


Jaką ilość pasty należy nakładać na szczoteczkę?

Dzieciom do trzeciego roku życia wystarczy odrobina pasty wielkości ziarenka grochu. Należy natomiast zwrócić szczególną uwagę na systematyczność. Zęby dzieci również myjemy dwa razy dziennie, każdego dnia.