MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

 
😖😖😖😖😖😖
Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niepokojące ,, chrup” np. Na skórce od chleba ?
Czy zdarzyło Ci się usłyszeć w niejednym gabinecie :,, przykro mi ząb jest nie do odratowania ?!”
Pęknięcie zęba , dlaczego to się zdarza …? Komu najczęściej …? I jak tego uniknąć …
Pęknięty ząb to problem nie tylko natury estetycznej.
Wiąże się też z dolegliwościami bólowymi. Istnieje szereg sytuacji zwiększających ryzyko uszkodzenia zębów.
Warto znać zasady postępowania w przypadku pęknięcia zęba oraz metody leczenia tego problemu.
Szkliwo to jedna z najtwardszych tkanek organizmu. Niestety fakt, iż pokrywa ono powierzchnię zębów, nie czyni ich niezniszczalnymi!!!
Istnieją warunki i czynniki uszkadzające jego strukturę. Pęknięte szkliwo czy próchnica znacząco zmniejsza wytrzymałość zębów.
Najczęstszą przyczyną pęknięcia zęba jest uraz mechaniczny (np. upadek, uderzenie) oraz choroba okluzyjna (czyli zaburzenie kontaktu zębów łuku górnego i dolnego).
Mało kto wie jednak ze największym odsetkiem połamanych zębów są zęby po po leczeniu kanałowym .
Ząb poddany leczeniu kanałowemu jest martwy.
Staje się słabszy niż reszta zdrowego, żywego uzębienia.
Dlatego Po zakończeniu takiego leczenia prawie każdy przypadek wymaga okoronowania! W celu zwiększenia wytrzymałości mechanicznej !
Pacjenci Mikrostomart doskonale o tym wiedzą 😜😜😜
W reguły, w efekcie zmian próchniczych i przeprowadzonej terapii zachowana zostaje część pierwotnego zęba (tylko jedna bądź dwie jego ścianki).
Stomatolog musi usunąć zanieczyszczone tkanki miękkie oraz twarde, co powoduje, że ściany komory i korzenia zęba stają się cieńsze. Wpływa to znacząco na obniżenie jego wytrzymałości mechanicznej.
Najważniejszą zasadą w przypadku pękniętego zęba w pionie i w poziomie jest konieczność udania się do stomatologa.
Tylko specjalista na podstawie: zgłaszanych objawów, testu na opukiwanie poziome i pionowe, badania żywotności zęba, testu na nagryzanie, sprawdzenia ruchomości pękniętego fragmentu oraz diagnostyce radiologicznej prawidłowo ustali plan leczenia.
Pamiętajcie ze jedna opinia lekarza nie musi być tą jedyną!
Wiele razy trafiają do Nas pacjenci z innych gabinetów z opinią, ze ząb jest nie do odratowania a jednak wielokrotnie naszemu doktorowi udaje się z sukcesem ,, postawić ząb na nogi” 🙃
Jeżeli Ty tez usłyszałeś taka opinie ?!
Zapraszamy na konsultacje !
Nasz doktor Marcin uwielbi wyzwania 🤭
Istnieje kilka sposobów na leczenie pękniętego zęba.
Gdy dojdzie do ukruszenia i oderwania się niewielkiego kawałka, możliwe jest uzupełnienie braku za pomocą światłoutwardzalnego wypełnienia kompozytowego.
Gdy dojdzie do bardzo poważnego (dużego) uszkodzenia zęba, zaleca się koronę całkowicie zakrywającą pęknięcie lub złamanie. Takie rozwiązanie silnie wzmacnia i chroni przed utratą zęba.
Jest to leczenie wymagające czasu – do chwili wykonania właściwej korony przez protetyka, pacjent nosi koronę tymczasową.
Jeśli dojdzie do uszkodzenia miazgi zębowej, najpierw ząb poddawany jest leczeniu kanałowemu.
Gdy ząb pęknie poniżej linii dziąsła, jego odbudowa może wymagać wycięcia działa lub niestety jedynym rozwiązaniem może być jego ekstrakcja.
Powstałą lukę w uzębieniu należy uzupełnić.
Uchroni to pozostałe zęby przed przesuwaniem. W takim przypadku stosuje się implant stomatologiczny lub most.
Czy pęknięty ząb może się zrosnąć?
Zęby nie mają właściwości regeneracyjnych. Z tego powodu uszkodzony, pęknięty ząb nie może się zrosnąć. Aby przywrócić pierwotny wygląd uzębienia po złamaniu, ukruszeniu czy pęknięciu zęba, należy bez zbędnej zwłoki udać się na konsultację.
Tylko interwencja dentysty rozwiąże powstały problem.
Zapraszamy 🥳