MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 


Nie martw się jeżeli dentysta powie Ci, że będzie musiał przeprowadzić „leczenie kanałowe” w uszkodzonym lub chorym zębie. „Leczenie kanałowe” jest powszechną nazwą zabiegu, który tak naprawdę jest leczeniem endodontycznym. Miliony zębów jest w taki sposób leczonych każdego roku. Dzięki temu łagodzony jest ból i przywrócona jest równowaga w jamie ustnej, dodatkowo taka procedura chroni przed niebezpiecznymi powikłaniami (np. przed infekcyjnym zapaleniem wsierdzia).

Czym jest spowodowana potrzeba przeprowadzenia leczenia kanałowego?
Aby zrozumieć co oznacza leczenie endodontyczne, musimy wcześniej przypomnieć sobie jak zbudowany jest ząb. Pod białą warstwą szkliwa, znajduje się zębina, a pod nią miękka tkanka, którą nazywamy miazgą. Miazga zawiera naczynia krwionośne, nerwy, tkankę łączną oraz inne komórki. Zadaniem miazgi jest odżywianie zęba i odbieranie bodźców, a także pomaga ona rozwijać się korzeniom podczas rozwoju zęba.
Kiedy mamy niewłaściwą higienę jamy ustnej, niedobór fluoru, złą dietę, to możemy doprowadzić do próchnicy zębów. Bakterie próchnicotwórcze docierają do głębszych warstw zęba, a ostatecznie trafiają do miazgi, infekując ją. Zainfekowana miazga powoduje intensywny ból.
Inne przyczyny uszkodzenia miazgi to uraz mechaniczny zęba lub częste zabiegi stomatologiczne na tym samym zębie.