MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Kochani pacjenci, niebawem zaczynają się wakacje, nie zapomnijcie o zabiegach systematycznych profilaktycznych u swoich pociech!
Przypominamy o najważniejszych z nich:
Lakowanie!
To szybki i prosty, a co najważniejsze bezbolesny sposób profilaktyki próchnicy. Polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień w zębach, dzięki czemu codzienna higiena i toaleta jamy ustnej staje się łatwiejsza, a bakterie nie osadzają się na zębach.Lakujemy zęby stałe oraz mleczne.
Lakierowanie!
jest jedną z metod fluoryzacji zębów. Ten bezpieczny i szybki zabieg można zastosować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Regularne wykonywanie lakierowania zębów zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy i pozwala zachować zdrowy uśmiech.
Lakierowanie zębów jest jednym ze sposobów fluoryzacji, czyli zabiegu higienizacyjnego z użyciem preparatu bogatego we fluor. Polega na nałożeniu na szkliwo lakieru o dużej zawartości fluorków, co skutkuje jego wzmocnieniem i działa przeciw próchniczo. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Lakierowanie zębów trwa zwykle kilkanaście minut. Zabieg może być wykorzystywany w profilaktyce próchnicy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Lakierowanie warto przeprowadzać 2–4 razy do roku. Skuteczność lakierów fluorkowych w profilaktyce próchnicy wynosi około 33% dla zębów mlecznych i około 46% dla zębów stałych.
POSZERZONE LAKOWANIE!
Zabieg poszerzonego lakowania materiałem kompozytwowym, polega na usunięciu, małym wiertłem, wyłącznie tkanek zmienionych próchnicowo na powierzchni szkliwa. Dotyczy tylko i wyłącznie małych ubytków w szkliwie, występujących w bruzdach i szczelinach na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych.
ICON!
Infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy ICON zabezpiecza początkowe zmiany próchnicze, zapewnia długotrwałą ochronę szkliwa i zapobiega szybkiemu powiększaniu się ubytków.
Wszystkie te zabiegi są zabiegami profilaktycznymi wykonywanymi przez higienistkę stomatologiczną.
Zabiegi te nie wymagają użycia znieczulenia.
Każda pociecha na koniec wizyty oczywiście zostaje nagrodzona upominkiem!
zapraszamay do MIKROSTOMART!