MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Leczenie kanałowe ( endodontyczne ) polega na oczyszczeniu kanałów korzeni zębowych oraz komory zęba z chorej miazgi. Po dokładnym ich mechanicznym oczyszczeniu z chorej tkanki i opracowaniu a następnie chemicznej dezynfekcji, wypełnia się wolne przestrzenie w kanałach materiałem biozgodnym, najczęściej gutaperką. Tą metodą leczy się nieodwracalne zapalenia miazgi, zwane też pulpopatiami nieodwracalnymi .

Jak wygląda leczenie kanałowe?
Leczenie endodontyczne pierwszorazowe rozpoczyna się od otwarcia komory zęba. I jeśli znajduje się w niej miazga w stanie rozpadu zgorzelinowego, to dla personelu pracującego w gabinecie, ze względu na wydzielający się bardzo przykry i zarazem bardzo intensywny zapach, będzie to prawdopodobnie jeden z najmniej przyjemnych do zniesienia momentów. Pacjenci generalnie nie lubią najbardziej etapu kolejnego, czyli chemiczno-mechanicznego opracowania kanałów zębowych przy pomocy narzędzi. Na tym etapie również, przy użyciu środków chemicznych, likwiduje się czynniki patogenne znajdujące się w kanalikach zębinowych. Tak przygotowane kanały osusza się, a następnie wypełnia je - najczęściej gutaperką z uszczelniaczem (sealer). Końcowym etapem jest odbudowa ubytku zębowego.

Po co??

By stworzyć barierę, przez którą bakterie nie przedostaną się z okolicy okołowierzchołkowej lub jamy ustnej do kanałów zęba, gdzie znalazłyby warunki sprzyjające powtórnemu zakażeniu. Wypełnienie kanałów korzeni zębowych jest zatem zabezpieczeniem przed powstaniem wtórnego zakażenia w okolicy leczonego zęba a nawet rozprzestrzenieniem się zakażenia na zęby sąsiednie.

Leczenie kanałowe jest jedną z najbardziej kosztownych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, ponieważ jest to bardzo skomplikowany i precyzyjny zabieg. Ząb trzonowy posiada od 3 do 6 kanałów każdy z nich trzeba w zębie znaleźć i opracować narzędziami o mikroskopijnych rozmiarach.

Dlatego lepsze efekty daje leczenie kanałowe pod mikroskopem, daje to możliwość większego i skuteczniejszego powodzenia leczenia lekarzowi prowadzącemu.

Warto regularnie kontrolować stan zdrowia naszych zębów. Profilaktyka jest dużo tańsza i mniej uciążliwa niż leczenie. Szczególnie kanałowe.