MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Od samego początku działalności staramy się wysyłać do otoczenia i Pacjentów jasny przekaz, że jesteśmy gabinetem stomatologicznym zajmującym się leczeniem skomplikowanych przypadków i potrafimy ratować zęby, przez wielu lekarzy kwalifikowane wyłącznie do usunięcia. I to rzeczywiście są sytuacje, w których jesteśmy w stanie pomóc najlepiej, natomiast abyśmy byli w stanie pomóc, Pacjent musi z nami w pełni współpracować i mieć do nas pełne zaufanie, czego przeciwieństwem jest Pacjent z całkowita dentofobią, który trzęsie się na samą myśl słowa dentysta.
 
Oczywiście, że całą naszą prace jesteśmy w stanie wykonać w sposób bezbolesny, stosujemy najnowsze technologie i materiały, robimy wiele rzeczy, do których w wielu gabinetach nie ma możliwości, ale nadal nie jesteśmy w stanie zmienić jednej, podstawowej rzeczy - jesteśmy gabinetem stomatologicznym.
 
Zdarza się więc czasami, że Pacjent z dentofobią, słysząc, że zajmujemy się trudnymi sprawami, który dodatkowo poczyta, że nie używamy wiertła, stosujemy lasery, znieczulenia komputerowe itd. stwierdza, że jest to idealna metoda leczenia dla niego.
 
Otóż nie, bo w naszej pracy w żaden sposób nie ingerujemy w psychikę Pacjenta i pozostaje on w pełnej świadomości. Świadomości tego, że podczas leczenia musi otworzyć usta, musi wyleżeć cierpliwie odpowiednia ilość czasu. pomimo więc faktu, że nic nie boli, że nic się nie dzieje, taki Pacjent pozostaje w stanie ciągłego stresu i niepokoju, co najczęściej kończy się brakiem możliwości właściwego przeprowadzenia procedur leczniczych.
 
Podsumowując dentofobia to zaburzenie, na tle stresowym i jest swojego rodzaju przeciwwskazaniem do leczenia klasycznymi metodami. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest leczenie pod narkozą, z wyłączeniem świadomości. W powyższej sytuacji, tylko wyłączenie świadomości, daje możliwość bezstresowego - zarówno dla Pacjenta jak i lekarza przeprowadzenia procedur.
 
Ponadto opisany Pacjent najczęściej w ogóle nie potrzebuje tego co my oferujemy, czyli zaawansowanej endodoncji, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Potrzebuje natomiast uśmierzenia bólu, wyeliminowania infekcji poprzez ekstrakcję mocno zniszczonych zębów i ich korzeni oraz wykonania najprostszej protetyki celem zapewnienia właściwej funkcji.
 
Nie ma się więc co oszukiwać, ale takim leczeniem się nie zajmujemy. Zanim więc więc stwierdzisz o sobie, ze jesteś "trudnym przypadkiem", zastanów się czy patrzymy na to tymi samymi kategoriami? Jeśli pasujesz do powyższego opisu, jeśli problem leży głęboko w Twojej psychice, to znaczy, że jesteś idealnym kandydatem/kandydatką do leczenia pod narkozą i właśnie takiej kliniki musisz dla siebie poszukać.
 
Jeśli natomiast Twój problem faktycznie polega na tym, że od każdego dentysty słyszysz, że Twojego zęba nie da się uratować albo podejmowane dotychczas leczenie było nieskuteczne (z różnych przyczyn) i oczekujesz najwyższej jakości usług, przeprowadzonych przez kompetentny personel - bezboleśnie i najlepiej jak się da - to jesteśmy do Twoich usług.
 
implanty opole