MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Przyszedł maj, a wraz z majem coraz śmielej przebija się słońce poprzez zachmurzone ostatnimi czasy niebo. Pomimo trudności jakie ostatnio nas wszystkich dotknęły warto jednak łapać promienie słoneczne, a wraz z nimi witaminę słońca - D3.
Witamina D3 ma nie tylko ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie i lepszą koncentrację ale także na zdrowy stan i higienę jamy ustnej.
Witamina D zapewnia prawidłowe wchłanianie wapnia oraz fosforu, które są ważne
w procesie mineralizacji zębów i są podstawowymi budulcami szkliwa . Niedobory  wit. D3 w wieku dziecięcym mogą prowadzić do niedorozwoju szkliwa i zębiny czy problemów z wyrzynaniem się zębów. Co więcej, niekorzystny wpływ tego niedoboru może także dotyczyć pacjentów po zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych. Zakłócony może zostać proces integracji implantu z kością i w efekcie końcowym do odrzucenia wszczepu przez organizm. W naszym gabinecie dzięki nowoczesnej technologii mamy możliwość precyzyjnie przygotować się do zabiegów implantologicznych, co za tym idzie pozwala nam to wyeliminować  potencjalne ryzyko. Dodatkowo witamina D3 działanie jak naturalny antybiotyk, który pozwala na szybsze gojenie się ran.
Prawidłowy poziom witaminy D3 jest również bardzo ważny w profilaktyce zapaleń dziąseł oraz przyzębia. Ryzyko zachorowania na te dolegliwości wzrasta przy niedoborze witamin, a zwłaszcza braku witaminy D.