MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 
Nitka dentystyczna jest to najpowszechniejsza metoda oczyszczania przestrzeni międzyzębowych i okolic poddziąsłowych. Stanowi ona  „domowe” narzędzie diagnostyczne dla każdego. Dzięki stosowaniu nici dentystycznej można zwrócić uwagę na to czy jest ona postrzępiona czy zachowuje gładką powierzchnię, czy jest zabarwiona krwią, a może czuć nieprzyjemny posmak po użyciu?? Nić dentystyczna pozwala utrzymać prawidłową higienę nawet w przypadku stłoczeń zębów, gdzie trudno dostać się zwykłą szczoteczką. Brzmi łatwo, prawda ??  Niestety, nieumiejętne prowadzenie nici może spowodować zerwanie nabłonka łączącego czy przecięcie brodawki dziąsłowej. Dlatego też,  nasze wspaniałe higienistki: Ela, Marta i Justyna podczas kompleksowego zabiegu higienizacji zawsze prezentują instruktaż, jak w prosty i bezpieczny sposób zadbać o swoje zęby za pomocą m.in. nici dentystycznej. W woli przypomnienia poniżej opisowa instrukcja:
Ok. 40 cm nici, należy nawinąć  na palce wskazujące obu rąk. Między nimi powinna pozostać odległość ok. 1–2 cm. Każdy odcinek nitki używa się jeden raz! Znaczy to, że do każdej przestrzeni wprowadza się czystą część nitki, aby nie przenosić bakterii.
Naprężoną nitkę należy wprowadzić między zęby i oprzeć o jedna ścianę zęba, tak aby tworzyła ona literę „V” . Kiedy ząb jest objęty nicią w taki sposób, należy delikatnie prowadzić nić od „ góry” do „dołu”. Następnie należy wrócić tym samym torem. Po wyjęciu nitki z ust, przewinąć nowy, czysty jej kawałek i wprowadzić do tej samej przestrzeni, z tym że ma być ona oparta o ścianę styczną sąsiedniego zęba. Czynności należy powtarzać do momentu oczyszczenia wszystkich przestrzeni międzyzębowych.
Główną przyczyną występowania próchnicy międzyzębowej jest brak stosowania nici dentystycznej, co za sobą niesie w większości skomplikowane leczenie zachowawcze!!