MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 


Dziś artykuł o najczęściej pomijanym przyrządzie do higieny jamy ustnej ...
Co to może być?

Szczoteczka do zębów?
Nieee.
jest wszystkim bardzo dobrze znana - jest to podstawowy przyrząd do higieny jamy ustnej.
Nic dentystyczna?
Nieee.
To przecież podstawowy przyrząd do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych .
Płukanka ? O niej tej mało kto zapomina ...😜
Ale za to większość z nas zapomina o skrobaczcce / czyściku do języka !
Tak !

I o nim dziś dowiecie się więcej !

Na języku niestety gromadzi się przecież większość bakterii. Aby skutecznie oczyścić język z codziennych naleciałości, wymyślono specjalny czyścik do języka – dzięki niemu możemy wznieść swoją pielęgnację jamy ustnej na znacznie wyższy poziom, i tym samym uniknąć wielu groźnych chorób. Wśród groźnych konsekwencji zdrowotnych, do których mogą doprowadzić zalegające na języku bakterie, należy wyróżnić rozwój halitozy czy próchnicy.

Skrobak do języka dokładnie usuwa osad zgromadzony na języku. Dzięki odpowiedniej budowie łopatek czyszczących czyścik dociera do szczelin i załamań na powierzchni języka dogłębnie usuwając osad bakteryjny.

jak go używać?

Czyścik do języka to podstawowy przyrząd do czyszczenia języka. Nie jest trudny w użytkowaniu, korzystanie z niego to rzecz intuicyjna.
Aby rozpocząć czyszczenie języka przy pomocy skrobaczki, należy najpierw otworzyć usta i wysunąć język. Następnie przesuwamy po języku czyścikiem od góry w dół, zbierając w ten sposób nagromadzony na nim nalot. Czynność najlepiej jest powtórzyć trzy-cztery razy. Początkowo czyszczenie języka czyścikiem może być dla nas dość niekomfortowe (u niektórych osób pojawiają się odruchy wymiotne), jednak z czasem powinniśmy do tego przywyknąć. Po oczyszczeniu języka, należy przepłukać usta wodą, i przeprowadzić tradycyjne szczotkowanie.
Czyszczenie języka czyścikiem powinno odbywać się tak często, jak szczotkowanie zębów, a zatem minimum dwa razy dziennie (rano i wieczorem).

Regularnie oczyszczając język, mamy szansę nie tylko uniknąć próchnicy i halitozy, ale również poprawić pracę układu pokarmowego. Specjaliści są zdania, że czyścikiem jesteśmy w stanie dodatkowo pobudzić do działania ślinianki, i tym samym wspomóc proces trawienia pokarmów. Domniemuje się także, że odpowiednia higiena języka zmniejsza ryzyko chorób serca oraz poprawia odporność całego organizmu (wszak u źródła wielu infekcji leżą 🦠bakterie  zalegające w jamie ustnej).

Panie i panowie skrobaczki i czyściki otrzymują wszyscy nasi pacjenci podczas wizyty higienizacyjnej u Naszych Higienistek 😬
Natomiast są to produkty bardzo łatwo dostępne w sklepach i w sieci ❤️