MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 

Tylko systematyczne i dokładne mycie zębów pozwoli wyeliminować szkodliwe bakterie oraz pozbyć się zalegających tam resztek pokarmowych. W ten sposób unikamy powstania próchnicy i konieczności leczenia zęba.

 

 

Jednak czy mając implanty zębowe (w których nie robi próchnica, nie ma zapalenia miazgi, ani demineralizacja szkliwa) musimy je płukać, szczotkować oraz nitkować ich przestrzenie? A może wystarczy robić to rzadziej lub mniej systematycznie?

Nic bardziej mylnego!

Nie zaoszczędzimy tutaj czasu przy porannej lub wieczornej higienie jamy ustnej. O implanty trzeba dbać co najmniej tak samo, jak o własne zęby. A zaniechanie tego może spowodować poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. 

 

Masz implanty zębowe lub zastanawiasz się nad nimi? Zobacz, jak o nie dbać.

 

Jeśli do tej pory nie miałeś problemów z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, nie masz się czego obawiać. Implanty potrzebują dokładnie tego samego, co naturalne zęby. Szczotkowanie min. dwa razy dziennie szczoteczką typu soft, prawidłowe używanie nici dentystycznych przeznaczonych do przestrzeni międzyzębowych przy implantach lub irygatora, stosowanie płukanki oraz szczoteczek międzyzębowych pokrytych teflonem aby nie zarysować korony na implancie. Bardzo ważne są tutaj również regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym, gdyż nie wszystko jesteśmy w stanie wychwycić sami gołym okiem. Jeśli już zdecydowaliśmy się na implant, dbajmy o niego i o koronę na nim aby służył nam jak najdłużej.

 

Czym skutkuje brak odpowiedniej higieny?

  • ból implantowanej okolicy;
  • możemy się niestety nabawić periimplantitis, czyli stanu zapalnego tkanek, znajdujących się obok implantu;
  • I najgorsze, co może nas spotkać: utrata implantu.

 

Implantologia, to na ten moment najlepsza metoda uzupełnienia braku zębowego. Pamiętajmy jednak, jeśli istnieje szansa na odratowanie własnego zęba, warto poddać się leczeniu.