MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Podczas opracowywania kanałów korzeniowych, szczególnie zakrzywionych lub niedrożnych, może zdarzyć się powikłanie w postaci złamania narzędzia kanałowego.
W wielu przypadkach można je wyjąć!
Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach zaleca się je zostawić i ominąć.
Jednak jeśli dowiedziałeś/aś się, że i Ciebie dotyczy ten problem
Zapraszamy do Mikrostomart gdzie dr Marcin z dużym prawdopodobieństwem je usunie
Podstawowy problem wynikający z obecności złamanego narzędzia w kanale, to brak możliwości udrożnienia kanału, a tym samym właściwego opracowania, oczyszczenia i wypełnienia kanału. W świetle kanału zęba za złamanym narzędziem wciąż są bakterie, których pozostawienie niesie za sobą ryzyko niepowodzenia leczenia kanałowego.
Dlatego złamane narzędzie wymaga wyjęcia, co najczęściej jest procedurą trudną, skomplikowaną i nie zawsze kończy się powodzeniem. Z tego względu próby usunięcia złamanego narzędzia powinny być podejmowane w odpowiednim powiększeniu z wykorzystaniem mikroskopu endodontycznego.
W przypadku niepowodzenia dalsze postępowanie zależy od sytuacji. Do złamania narzędzia może dojść na różnym etapie leczenia, zarówno na początku opracowywania kanałów jak i tuż przed ich wypełnieniem.
- Rokowanie jest tym gorsze, im wcześniej dojdzie do złamania narzędzia kanałowego.
+ Sytuacja jest korzystniejsza, jeśli do złamania narzędzia doszło tuż przed wypełnianiem kanałów, gdy są już one całkowicie opracowane i wypłukane środkami antyseptycznymi.
Na koniec należy podkreślić, że złamanie narzędzia kanałowego nie jest błędem w sztuce lekarskiej, a jedynie powikłaniem leczenia.
Mimo postępu technologicznego w stomatologii, a także doświadczenia wielu świetnych lekarzy endodontów, narzędzia kanałowe łamały się, łamią i niestety będą się łamać.
W każdym razie zawsze warto podjąć próbę wyjęcia złamanego narzędzia. Nasz Lekarz endodonta Marcin Nowosielski dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie wyjmowania złamanych narzędzi kanałowych.
Nasza oferta jest skierowana zarówno do pacjentów, którzy mają ząb ze złamanym narzędziem, jak i do lekarzy stomatologów z innych gabinetów stomatologicznych, którzy chcieliby skierować do nas pacjenta z tego typu powikłaniem. Zdecydowaną większość złamanych narzędzi z powodzeniem udaje nam się usunąć.