MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.Okres ciąży to często duże wydarzenie w życiu rodziców, nie rzadko towarzyszą mu duże emocje, zarówno pozytywne jak i negatywne.
Nic w tym dziwnego, w końcu niedługo ma przyjść na świat mały, bezbronny człowiek w 100 % zależny od swoich rodziców.
Książki, szkoły rodzenia, zajęcia dla przyszłych opiekunów to wszystko pomaga w czasie oczekiwania i w jakimś stopniu łagodzi lęki i stres związany z przygotowywaniem się do nowej, życiowej roli.

W Polsce tematyka profilaktyki próchnicy jest bardzo często pomijana, a szkoda ponieważ przyszli rodzice są zazwyczaj nieświadomi możliwości jakie daje nam współczesna wiedza.

Mimo wielu wrażeń i obowiązków zarówno w trakcie ciąży jak już po jej rozwiązaniu warto zagłębić temat sposobów na zapobieganie próchnicy u swoich dzieci i u siebie. Wdrożenie profilaktyki zapobiegnie nieprzyjemnym doświadczeniom bólowym wstępującym przy tej chorobie oraz jej leczeniu, a także zaowocuje zdrowszymi i bardziej odpornymi zębami stałymi.

Od początku... na czym polega profilaktyka ??

Na zmniejszeniu/ wyeliminowaniu aktywnych ognisk próchnicowych u matki, a co za tym idzie ilości bakterii w jej jamie ustnej oraz na opóźnieniu transmisji bakterii od matki, taty lub opiekuna do dziecka.

Na wizyty profilaktyczne zapraszamy do gabinetu higienistki
❤️-> pani Marta zajmie się z przyjemnością przyszłymi mamami <-❤️

O ile jest taka możliwość należy ograniczyć zakres działań leczniczych w I trymestrze ciąży ze względu na zwiększone ryzyko poronień oraz złe samopoczucie pacjentek w tym okresie- mdłości i wymioty. Natomiast Odłożenie leczenia do czasu rozwiązania stwarza większe ryzyko powikłań dla matki i dziecka niż leczenie stomatologiczne na każdym etapie ciąży.

Działania zapobiegawcze u ciężarnych obejmują:
* profilaktykę fluorkową
* Stosowanie bezalkoholowych płukanek (z chlorheksydyną/fluorem)
* regularne szczotkowanie
* żucie gumy z ksylitolem
* leczenie próchnicy
* skaling, polerowanie
* wskazania dietetyczne

W przypadku wymiotów ciężarna powinna zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu bogatego w białko np. sery, unikać produktów kariogennych np. słodycze, słodkie napoje, przepłukiwać jamę ustną roztworem sody oczyszczonej ( neutralizacja środowiska jamy ustnej po zakwaszeniu jej kwaśnym odczynem treści żołądkowej), unikać szczotkowania zaraz po wymiotach ( poczekać ok 2h) oraz pamiętać o produktach z fluorem.


Rozpoczęcie działań profilaktycznych i leczniczych u kobiet w ciąży ma niepodważalnie pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej matki i dziecka.
Warto w tym niełatwym okresie zadbać o stomatologiczne aspekty swojego zdrowia. Wbrew pozorom nie jest to trudne, ale bardzo często pomijane przez brak świadomości, dlatego super, że tu jesteś!
Zapraszamy do Mikrostomart ❤️💜❤️
☎️czekamy na Wasze telefony ☎️