MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 Optymalna częstotliwość poddawania się zabiegowi profesjonalnej higienizacji w gabinecie stomatologicznym to raz na pół roku, u niektórych pacjentów stosujących dobrą higienę domową wystarczające jest raz na rok.�
Kamień nazębny który zostaje usunięty podczas takiej procedury to zmineralizowana płytka nazębna. Płytka ta to nic innego jak mieszanka składników śliny, resztek pokarmowych i kolonii różnych gatunków bakterii, między innymi próchnicotwórczych. Płytkę można usunąć podczas mechanicznego oczyszczania zębów czyli podczas szczotkowania i nitkowania. W sytuacji w której pacjent nieregularnie lub niedokładnie oczyszcza powierzchnie swoich zębów i płytka bakteryjna zalega na nich, jony będące składnikami śliny powodują jej mineralizację czyli przekształcanie w tzw. kamień nazębny którego nie da się usunąć domowymi sposobami. Pierwsze ogniska wapnienia pojawiają się po około 6 godzinach, wyraźne zmineralizowanie płytki zauważalne jest zwykle po 3 dniach. Najczęściej niedoczyszczanymi przestrzeniami są okolice linii dziąsła tzw. szyjki zębowe, również na powierzchniach stycznych-między zębami. Zwrócenie uwagi na to aby włosie szczoteczki obejmowało powierzchnie całego zęba (także korzenia w przypadku nieskorygowanych recesji) oraz regularne nitkowanie pomoże zredukować akumulującą się płytkę bakteryjną, a tym samym tworzenie się kamienia.
Kamień nazębny może być barwy żółtej, brązowej, a czasami na skutek przyjmowanych w raz z pokarmami, płynami lub dymem papierosowym barwników czarnej. Najczęściej pacjenci zwracają uwagę na problem natury estetycznej, jednak nieusuwany kamień nazębny może być przyczyną wielu poważnych chorób rozwijających się po cichu. Zbierający się pod dziąsłami „bohater" tego artykułu powoduje stany zapalne dziąseł, a nawet ich recesje. Utrzymujący się taki stan prowadzi do rozchwiania zębów i ich wypadania czyli paradontozy. Ponad to kamień nazębny przez swoją chropowatą powierzchnie zwiększa przyczepność bakterii oraz składników pokarmowych którymi się one żywią, a to znacząco zwiększa ryzyko próchnicy.
Zdrowsze, tańsze i mniej czasochłonne jest zadbanie o regularną, profesjonalną higienizację jamy ustnej. Należy również pamiętać, że żadne dostępne na ten moment materiały stomatologiczne nie są w stanie w 100 % zastąpić naturalnych tkanek zębów. Można zatem przyjąć, że zadbanie o utrzymanie odpowiednich odstępów między zabiegami higienizacji to świetna inwestycja w siebie, estetykę i zdrowie swojego uśmiechu, a co za tym idzie dobre samopoczucie.

Co to właściwie jest ta tajemniczo brzmiąca higienizacja? Zazwyczaj za tym pojęciem kryje się skaling oraz piaskowanie. Skaling to bezpieczna dla zębów procedura usunięcia złogów kamienia nazębnego przeprowadzana przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną.

Wizyta na której przeprowadzana jest higienizacja to dobry czas na instruktarz higieny jamy ustnej, skorygowanie błędnej techniki czyszczenia zębów, a także zadanie trapiących pytań i pomoc w dobrze technik, akcesoriów i preparatów dopasowanych do indywidualnych potrzeb.
Dlatego kochani taka wizyta trwa około półtorej godziny 😅
Nie bój się oceny, Nasza higienistki Marta i Ela doskonale zdają sobie sprawę, że optymalna higiena jamy ustnej to nie jest proste zadanie. Dostępność rynkowa różnego rodzaju specyfików i akcesorium może je ułatwić, ale też utrudnić przez wprowadzenie zamętu. Czasem po prostu ciężko się w tym wszystkim połapać.
Po każdej takiej wizycie otrzymujecie cały pakiet akcesoriów z indywidualnie dobranym asortymentem do higieny jamy ustnej. 🎁

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści warto profilaktycznie zadbać o stan swojego uzębienia i ochronić siebie przed poważnymi schorzeniami których leczenie często jest czasochłonne, kosztowne i nieprzyjemne. W końcu to tylko dwie godziny w roku który średnio ma ich aż 8760 ⌛️
Masz jakieś pytania? Zapraszam do sekcji komentarzy lub gabinetu 🙂

Czekamy na Wasze telefony ! ☎️