MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Pasta do zębów to obok szczoteczki do zębów podstawowy produkt do codziennej higieny jamy ustnej. Wciąż jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pasta do zębów odgrywa ważną rolę nie tylko w zachowaniu zdrowia uzębienia i innych tkanek jamy ustnej, ale także chroni zdrowie całego organizmu. Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej, a zaniedbania w higienie lub używanie niewłaściwie dobranych produktów do utrzymania czystości tego obszaru organizmu mogą doprowadzić do powstania wielu szkód w ustroju. Choć wydaje się nieprawdopodobne, aby właściwy dobór pasty do zębów mógł mieć ogromny wpływ na zdrowie ogólne, tak właśnie jest – bo pasty do zębów cechują się ściśle określonymi właściwościami. Z tego powodu produkty te należy dobierać do indywidualnych potrzeb. Oferta past jest bardzo bogata, ale aby dobrze wybrać, trzeba wiedzieć, czego potrzebują nasze zęby i inne tkanki jamy ustnej.

W skład pasty do zębów wchodzi kilka podstawowych grup składników:

środki ścierne –odpowiadają za właściwości czyszczące pasty. Wysokościerne pasty mogą jednak uszkadzać szkliwo. Ścieralność pasty określa się czynnikiem RDA (Radioactive Dentin Abrasion). Nierozpuszczalne ziarenka zbudowane z węglanu wapnia usuwają resztki pożywienia, bakterie i płytkę nazębną. Zapobiega to rozwojowi próchnicy oraz tworzeniu się kamienia nazębnego.

związki fluoru –posiada je większość past na polskim rynku oprócz tych dla niemowląt i kosmetyków naturalnych. Fluor chroni przed próchnicą zębów i sprzyja remineralizacji szkliwa oraz wzmacnia je. Związek ten ma działanie przeciwpróchnicze.

środki pieniące –środki powierzchniowo czynne odpowiedzialne za wytwarzanie piany podczas szczotkowania. W pastach najczęściej występuje laurylosiarczan sodu lub inne związki siarki.

środki formujące –utrzymują odpowiednią, kremową konsystencję pasty. Najpopularniejszym składnikiem formującym past jest gliceryna, która zapobiega wysychaniu pasty w tubce.

środki konserwujące i przeciwutleniające – odpowiedzialne są za utrzymanie jakości pasty przez cały okres ważności.

aromaty, substancje słodzące –poprawiają zapach oraz smak pasty. Bez ich udziału mycie zębów wymagałoby dużego samozaparcia. Nadają przyjemny smak paście i maskują nieprzyjemny zapach naszego oddechu. To one odpowiadają za uczucie świeżości w jamie ustnej, jakie pozostaje po umyciu zębów.

barwniki – zabarwiają pastę. Związkami najczęściej występującymi w pastach są tlenek tytanu biały, błękit brylantowy, biksyna pomarańczowa.