MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Często nowi Pacjenci zadają nam pytanie: "Czym różni się to co my robimy (leczenie kanałowe pod mikroskopem) od zwykłego leczenia kanałowego?"

Pierwsza odpowiedź jaka się ciśnie na usta to: "Wszystkim:) Tym samym co Maluch od Mercedesa, parówka z Biedronki od swojskiej kiełbasy od rzeźnika lub picie w Szczawnicy od..." Pewnych rzeczy po prostu nie da się porównać słowami i najprościej jest zobrazować:

Na poniższym zdjęciu widać wnętrze tego samego zęba. Zęba objawowego, którego dolegliwości Pacjent odczuwał nieustająco, leczonego kanałowo bez mikroskopu.

Po stronie lewej widać stan czystości komory zęba po zakończeniu pierwszego leczenia. Pachnie to gorzej jak wygląda...

Po stronie prawej widać stan czystości wnętrza zęba dopiero przygotowanego przez nas do ponownego leczenia kanałowego (tuż przed odbudowaniem ścian). Mikroskop pozwala nam zobaczyć to co musimy usunąć, laser pozwala zrobić to niezwykle szybko i skutecznie.

Żeby leczenie kanałowe miało sens trzeba widzieć co się leczy. Bez mikroskopu to niemożliwe. W gabinecie Mikrostomart nie tylko lekarz widzi co jest leczone, Pacjent również...