MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Pogotowie stomatologiczne 24h!

Szanowny Pacjencie, jeśli trafiłeś na tą stronę bo szukasz pomocy, kliknij tutaj! 
Dzwoń do nad dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z treściami zawartymi na powyższej podstronie!
Nie świadczymy usług na NFZ.

 

 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Wcale nie tak dawno ubytek kostny szczęki lub/oraz żuchwy często ograniczał, a nawet wręcz uniemożliwiał leczenie implantologiczne. Dziś natomiast dzięki materiałom kościozastępczy lub przeszczepom kości, jesteśmy w stanie odbudować kość pacjenta na tyle, aby uzupełnić brak zębowy i przywrócić pacjentowi prawidłową funkcjonalność szczęki i żuchwy oraz piękny uśmiech.

W celu zniwelowania braku zębowego za pomocą implantu, musimy wprowadzić implant do kości, aby po czasie ta właśnie kość obrosła implant i dała stabilizację dla korony zęba.

Nie zawsze jednak pacjent ma odpowiednie warunki na implantacje. Postęp w dziedzinie stomatologii jest na szczęście na tyle szybki szybki, że dziś ten problem również bardzo często możemy rozwiązać.

Aby implantować wybraną okolicę zęba musimy mieć w tym miejscu odpowiednią ilość, a zarazem jakość kości. U pacjentów, którzy decydują się na implant będąc już w podeszłym wieku oraz Ci, którzy brak zębowy mają od dłuższego czasu, może częściej wystąpić przeszkoda w natychmiastowej implantacji.

Co wtedy?

Jako rozwiązanie tego problemu, proponujemy zabieg przeszczepu kości.
W zależności od potrzeb, może być to kość własna pacjenta albo materiał kościozastępczy.

Czy mamy pewność, że przeszczep się przyjmie?

W medycynie nie ma gwarancji. Choć cały zabieg przebiegnie zgodnie z planem, to od naszego organizmu zależy, czy materiał się przyjmie, czy nasz organizm go odrzuci. Według danych mamy około 70-80% szans na powodzenie.

Pacjent po przeszczepie kości, oczywiście ma u nas zapewnioną opiekę pozabiegową, a w dniu zabiegu otrzymuje informację z zaleceniami.

Jeśli więc myślisz, że należysz do tzw. przypadków beznadziejnych i w Twojej sytuacji nie da się już nic zrobić, zadzwoń i umów się na wizytę konsultacyjną, a my zajmiemy się już resztą i poprowadzimy Cię tak, aby leczenie było komfortowe, skuteczne oraz efektowne.