MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Chcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom znieczulamy komputerowo za pomocą systemu SleeperOne!

W gabinecie Mikrostomart stosujemy

Najnowocześniejsze technologie dostępne obecnie w stomatologii
Skaner wewnątrzustny, drukarka 3d, lasery, obrazowanie 3d, laboratorium protetyki cyfrowej i wiele, wiele innych...
Wszystko po to aby jak najlepiej, najszybciej i najdokładniej przeprowadzić Państwa przez proces terapeutyczny

 Resorpcja to zespół czynników fizjologicznych lub patologicznych prowadzących do utraty twardych tkanek zęba i kości wyrostka zębodołowego.

W przypadku resorpcji fizjologicznej nie ma się czym martwić, występuje ona w korzeniach zębów mlecznych przed wymianą uzębienia.
Prosto mówić korzenie zębów mlecznych same ulegają skróceniu .

Niekorzystnym procesem jest resorpcja patologiczna, która może występować zarówno w uzębieniu mlecznym jaki stałym i to właśnie ona jest tematem dzisiejszego artykułu.

Resorpcja to bardzo podstępny proces, który może nie dawać długo objawów. Jednocześnie wczesne wykrycie znacząco zwiększa szanse na sukces leczenia. W tym przypadku bardzo istotne są kontrole zalecane przez lekarza po różnego rodzaju urazach czy np. leczeniu endodontycznym, periodontycznym, ortodontycznym.
Dlatego kochani pacjenci Nasza Recepcja systematycznie przypomina Wam powizytacyjnych kontrolnych !

To kolejny dowód na to, że skrupulatność, regularność i odpowiednia higiena to klucze do zdrowia jamy ustnej i jak najdłuższego zachowania własnych zębów!