MASZ PYTANIA?

  570 270 470
 gabinet@mikrostomart.pl

Radiowizjografia cyfrowa

Dysponujemy kompleksową możliwością cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, zarówno zdjęć punktowych wewnątrzustnych, skrzydłowo - zgryzowych jak i zdjęć pantomograficznych i stawów skroniowo - żuchwowych. 

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop pozwala stomatologowi dostrzec wszystko to, co nie jest widziane gołym okiem, a więc odkryć „ukryty” lub zarośnięty kanał zębowy, a następnie udrożnić go. 
Pozwala również na zlokalizowanie i usunięcie złamanego narzędzia z kanału!

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Posługujemy się tylko najwyższej klasy sprzętem medycznym (system SAF, kauter elektryczny, PIEZO), stosując najlepszej jakości materiały. Daje to gwarancję bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia.

Jedyne jakie na ten moment wykonujemy w Mikrostomart!
Proteza overdenture to inaczej proteza nakładowa.
Uzupełnia pełne luki zębowe .
Pokrywa powierzchnie protetyczne i jest wsparta np.na implantach .Jest to dużo lepsza alternatywa dla protez całkowitych osiadających z wielu względów, o których poniżej.
U kogo można zastosować protezy typu overdenture?
- u Pacjentów, u których zostało zachowane resztkowe uzębienie, ale nie można go wykorzystać jako konwencjonalne filary protetyczne np. pod korony
- u Pacjentów którzy nie są w stanie prawidłowo użytkować standardowych
protez całkowitych np. ze względu na brak retencji lub odruch wymiotny
- kiedy obecne są braki częściowe uzupełnione protezą szkieletową, ale retencja
lub efekt estetyczny nie jest zadowalający dla Pacjenta
- przy całkowitym braku uzębienia w jednym łuku.
Istnieje wiele typów takich protez , jeśli myślisz o stabilnym uzupełnieniu tego typu zapraszamy na konsultacje na której dowiesz się jakie rozwiązanie będzie idealnie dla Ciebie !!!😍
Oczywiście każda proteza ma swoje wady i zalety oraz wskazania i przeciwwskazania, które zawsze zostają omawiane z Pacjentem po zakwalifikowaniu go do uzupełnienia brakującego uzębienia protezą overdenture.
Protezy OVD to dowód na to, że zawsze warto walczyć o jak najdłuższe utrzymanie swoich naturalnych zębów, nawet jeżeli są w dużym stopniu zniszczone.
Zapraszamy ! 📲570270470